» » Smartfony i tablety dogonią PS4 i Xbox One już w przyszłym roku?

Smartfony i tablety dogonią PS4 i Xbox One już w przyszłym roku?

Smartfony i tablety dogonią PS4 i Xbox One już w przyszłym roku?

Moce obliczeniowe smartfonów i tabletów rosną systematycznie, w całkiem szybkim tempie. Wielu zgadza się ze stwierdzeniami, że za jakiś czas będą one w stanie rywalizować z platformami stacjonarnymi. Nikt nie poszedł jednak do tej pory tak daleko jak Nizar Romdan.

Mowa tutaj o jednym z dyrektorów firmy ARM. Źródło zatem w teorii bardzo dobrze poinformowane, wedle którego już teraz smartfony i tablety mogą równać się z konsolami poprzedniej generacji. Aby było jednak ciekawiej, zdaniem Nizara Romdana już w przyszłym roku podzespoły dedykowane urządzeniom mobilnym będą w stanie rywalizować z PlayStation 4 i Xbox One.

„Urządzenia mobile już teraz są potężne. Jeśli spojrzeć na smartfony i tablety z najwyższej półki, ich wydajność jest wyższa niż konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Dogonienie Xbox One i PlayStation 4 jest blisko.”

W powyższe słowa można wierzyć lub nie. Nawet jeśli urządzenia mobilne rzeczywiście szybko nadrobią dystans do konsol obecnej generacji nie znaczy, że wszyscy przesiądą się na mobilne granie.

Duże znaczenie ma komfort rozgrywki, który na małych dotykowych ekranach do najwyższych nie należy. Dochodzi do tego także kwestia baterii, odprowadzania ciepła czy wreszcie samych gier. Te mobilne to wciąż produkcje zdecydowanie mniej zaawansowane.

Jakie jest wasze zdanie?

  • Daj minusa
  • +1
  • Daj plusa
Kaiō
Dodany przez Kaiō
19 Luty 2016, 18:19
Zobacz inne newsy użytkownika
Autor Kaiō data 19 Luty 2016, 18:19 Wyświetleń 162 Komentarze Komentarze 0 link Link do newsa
drakemoon
Dodaj na G+
noavatar
Nazwa:

E-Mail (optymalnie):
(przeładuj obrazek)Wpisz kod:


Panel użytkownika
Witaj na dodawisko.pl
Utwórz darmowe konto Zaloguj się
Podobne newsy
Google+ Facebook Twitter RSS Regulamin Sitemap Kontakt
Copyright © 2015-2016 Dodawisko.pl, All rights reserved.